Heräile rauhassa ja nauti matkasta. Varhaisella vuorolla Kuusamosta Ouluun tarjoamme sinulle tuoreet päivän lehdet. Kuljettajamme vie sinut perille turvallisesti ja ammattitaidolla, tarvittaessa Oulunsalon lentoasemalle saakka.

Jos olet aamulla matkalla OYS:iin, kerro se kuljettajalle

ja hän vie sinut ovelle asti. 

Matkalippuja voit ostaa etukäteen www.matkahuolto.fi, aikataulut ja lipun osto.

                           

 

KESÄAIKATAULUT voimassa 5.6.-13.8.2017

Nevakivi Oy:n linjaliikenne kulkee Pudasjärveltä Ouluun ja Koillismaan kohteisiin Kuusamoon ja Iso-Syötteelle sekä Pudasjärven kaupungin alueella.

SYÖTE - PUDASJÄRVI - OULU
M - P
  • 7:55 Syötekylä
  • 8:00 Luontokeskus
  • 8:05 Romekievari
  • 8:20 Iinattijärven th.
  • 8:30 Poijula
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:50 Kiiminki
  • 10:15 Oulu linja-autoasema
  • T OYS

OULU - PUDASJÄRVI - SYÖTE
M - P
  • 14:40 Oulu linja-autoasema
  • 15:05 Kiiminki
  • 16:00 Pudasjärvi
  • 16:25 Poijula
  • 16:35 Iinattijärven th.
  • T Hotelli Iso-Syöte
  • 16:50 Romekievari
  • T Luontokeskus
  • 17:00 Syötekylä
  • T Hotelli Pikku-Syöte

PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:20 Kollajaniemi
  • 9:40 Seiteri
  • 9:50 Kipinä
  • 10:00 Riepulantie
  • 10:15 Syväojantie
  • 10:20 Hetekylän th.
  • 10:40 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parillisten viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Kollajaniemi
  • 15:40 Seiteri
  • 15:50 Kipinä
  • T Riepulantie
  • 16:05 Syväojantie
  • 16:10 Hetekylän th.
  • 16:25 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - ASMUNTI - IKOSENNIEMI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:15 Sarakylän th.
  • 9:40 Asmuntijoentie
  • X Saukkomaa
  • 10:00 Liekokylä
  • 10:20 Virtala
  • 10:25 Valkola
  • 10:30 Ikosenniemi
  • 10:35 Ritvan th.
  • 10:45 Aittojärvi
  • 10:55 Ypykkäjärvi
  • 11:15 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parittomien viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PUDASJÄRVI - IKOSENNIEMI - ASMUNTI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Ypykkäjärvi
  • 15:30 Aittojärvi
  • 15:40 Ritvan th
  • 15:45 Ikosenniemi
  • X Valkola
  • X Virtala
  • 16:15 Liekokylä
  • X Saukkomaa
  • 16:35 Asmuntijoentie
  • X Sarakylän th.
  • 17:10 Pudasjärvi

AJOREITTI 1
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 9:10 Laiduntie
  • 9:15 Kurentie, terveyskeskus
  • 9:17 Pappilantie
  • 9:20 Kauppatie
  • 9:20 Linja-autoasema
  • 9:25 Uimahalli

Matkasta perittävä maksu:
Kuukausikortti 15 €
Kertalippu 2 € / päivä

AJOREITTI 1
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 11:25 Uimahalli
  • 11:30 Linja-autoasema
  • 11:30 Kauppatie
  • 11:35 Pappilantie
  • 11:40 Kurentie, terveyskeskus
  • 11:45 Laiduntie

AJOREITTI 2
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 9:25 Uimahalli
  • 9:35 Rauhalankangas
  • 9:40 Jyrkkäkoskentie
  • 9:45 Helmikoti
  • 9:55 Uimahalli
  • 10:00 Linja-autoasema
  • 10:05 Kurentie, terveyskeskus

Matkasta perittävä maksu:
Kuukausikortti 15 €
Kertalippu / päivä 2 €

AJOREITTI 2
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 11:50 Kurentie, terveyskeskus
  • 11:55 Linja-autoasema
  • 12:00 Uimahalli
  • 12:10 Helmikoti
  • 12:15 Jyrkkäkoskentie
  • 12:20 Rauhalankangas
  • 12:30 Uimahalli

  • SYÖTE - PUDASJÄRVI - OULU

  • PALVELULIIKENNE PITÄJÄKERTTU KIPINÄ

  • PALVELULIIKENNE PITÄJÄKERTTU ASMUNTI

  • TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA

Merkkien selitykset:
x = auto pysähtyy tarvittaessa
I = auto ei käy paikassa
T = tarvittaessa
M – To = maanantaista torstaihin
M – P = maanantaista perjantaihin
P = perjantaisin