Heräile rauhassa ja nauti matkasta. Varhaisella vuorolla Kuusamosta Ouluun tarjoamme sinulle tuoreet päivän lehdet. Kuljettajamme vie sinut perille turvallisesti ja ammattitaidolla.

Jos olet aamulla matkalla OYS:iin, kerro se kuljettajalle

ja hän vie sinut ovelle asti. 

Matkalippuja voit ostaa etukäteen www.matkahuolto.fi, aikataulut ja lipun osto.

                           

 

POIKKEUSAIKATAULUT voimassa 23.3.20 - toistaiseksi

Nevakivi Oy:n linjaliikenne kulkee Pudasjärveltä Ouluun ja Koillismaan kohteisiin Kuusamoon ja Iso-Syötteelle sekä Pudasjärven kaupungin alueella.

KUUSAMO - TAIVALKOSKI - PUDASJÄRVI - OULU
M - P (kouluvuoden aikana)
  • 6:10 Kuusamo, Ervastin aukio
  • 6:12 Kuusamo, linja-autoasema
  • 7:05 Taivalkoski
  • 8:00 Pudasjärvi
  • 8:45 Kiiminki
  • 9:15 Oulu
  • T OYS

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

OULU - PUDASJÄRVI - TAIVALKOSKI - KUUSAMO
M - P (kouluvuoden aikana)
  • 13:30 Oulu
  • n.13:50 Kiiminki
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:55 Taivalkoski
  • 16:45 Kuusamo

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

PUDASJÄRVI - PÄRJÄNSUO - LIVO - PÄRJÄNSUO - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:25 Pudasjärvi
  • 7:50 Pärjänsuo
  • 8:05 Livo
  • 8:45 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - KIRKKO - LIVO - PÄRJÄNSUO - PUDASJÄRVI
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Lakarin koulu
  • 13:10 Hirsikampus
  • x Kirkko
  • 13:35 Livo
  • 13:50 Pärjänsuo
  • 14:15 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - KALLIOSUO - AITTOJÄRVI - PUDASJÄRVI
M - P
  • 6:55 Pudasjärvi
  • 7:40 Kalliosuon th
  • 7:55 Kalliosuo
  • 8:05 Körkönniemen th
  • x Aittojärven koulu
  • x Hirsikampus
  • 8:45 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - AITTOJÄRVI - KALLIOSUO - PUDASJÄRVI
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Hirsikampus
  • x Kyngäs
  • x Aittojärvi
  • x Ritvan th
  • 14.00 Kalliosuo
  • x Aittojärvi
  • 14:45 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - JAALANKA - PAUKKERINHARJU - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:35 Pudasjärvi
  • x Ruottisenharju
  • 8:10 Paukkerinharju
  • 8:20 Parkkila
  • 8:45 Lakarin koulu
  • 8:50 Hirsikampus
  • 8:55 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - PAUKKERINHARJU - JAALANKA - PUDASJÄRVI
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Hirsikampus
  • 13:10 Lakarin koulu
  • 13:40 Paukkerinharju
  • 14:15 Pudasjärvi

HETEKYLÄ - KIPINÄ - PUDASJÄRVI
M - P
  • 8:00 Hetekylä
  • 8:05 Hetekylän koulu
  • 8:15 Hetekylän th
  • 8:20 Kipinä
  • 8:35 Taipaleenharju
  • x Hirsikampus
  • 8:50 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - HETEKYLÄ
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Hirsikampus
  • x Hetekylän th
  • 13:35 Hetekylä

JAURAKKAJÄRVI - ERVASTI - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:45 Jaurakkajärvi
  • 7:55 Siivikko
  • 8:10 Ervasti
  • 8:20 Hirvaskoski
  • x Lakarin koulu
  • x Hirsikampus
  • 8:45 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - ERVASTI - JAURAKKAJÄRVI
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • x Hirsikampus
  • x Lakarin koulu
  • 13:25 Hirvaskoski
  • 13:55 Jaurakkajärvi

PUDASJÄRVI - VUORMANTIE - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:40 Pudasjärvi
  • 8:00 Vuormantie
  • 8:30 Hirsikampus
  • 8:35 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - VUORMANTIE - PUDASJÄRVI
M - P
  • 13:15 Pudasjärvi
  • x Hirsikampus
  • x Petäjäkangas
  • 13:45 Vuormantie
  • 14:20 Pudasjärvi

SARAJÄRVI - PÄRJÄNSUO - KIVARINTIE - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:50 Sarajärvi
  • 8:05 Rytinkisalmi
  • x Pärjänsuo
  • x Lakarin koulu
  • x Hirsikampus
  • 8:55 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - KIVARINTIE - PÄRJÄNSUO - SARAJÄRVI
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • x Hirsikampus
  • x Pärjänsuo
  • 13:40 Rytinkisalmi
  • 13:55 Sarajärvi

PUDASJÄRVI - RUOTTISENHARJU - LÄNSIRANTA - PUDASJÄRVI
M - P
  • 7:40 Pudasjärvi
  • x Ruottisenharju
  • 8:18 Länsiranta
  • x Jonguntie
  • x Hirsikampus
  • x Lakarin koulu
  • 8:55 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - JONGUNTIE - RUOTTISENHARJU
M - P
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Lakarin koulu
  • 13:10 Hirsikampus
  • x Jonguntie
  • 13:34 Länsiranta th
  • 14:10 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:20 Kollajaniemi
  • 9:40 Seiteri
  • 9:50 Kipinä
  • 10:00 Riepulantie
  • 10:15 Syväojantie
  • 10:20 Hetekylän th.
  • 10:40 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parillisten viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Kollajaniemi
  • 15:40 Seiteri
  • 15:50 Kipinä
  • T Riepulantie
  • 16:05 Syväojantie
  • 16:10 Hetekylän th.
  • 16:25 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - ASMUNTI - IKOSENNIEMI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:15 Sarakylän th.
  • 9:40 Asmuntijoentie
  • X Saukkomaa
  • 10:00 Liekokylä
  • 10:20 Virtala
  • 10:25 Valkola
  • 10:30 Ikosenniemi
  • 10:35 Ritvan th.
  • 10:45 Aittojärvi
  • 10:55 Ypykkäjärvi
  • 11:15 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parittomien viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PUDASJÄRVI - IKOSENNIEMI - ASMUNTI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Ypykkäjärvi
  • 15:30 Aittojärvi
  • 15:40 Ritvan th
  • 15:45 Ikosenniemi
  • X Valkola
  • X Virtala
  • 16:15 Liekokylä
  • X Saukkomaa
  • 16:35 Asmuntijoentie
  • X Sarakylän th.
  • 17:10 Pudasjärvi

AJOREITTI 1
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 9:10 Laiduntie
  • 9:15 Kurentie, terveyskeskus
  • 9:17 Pappilantie
  • 9:20 Kauppatie
  • 9:20 Linja-autoasema
  • 9:25 Uimahalli

Matkasta perittävä maksu:
Kuukausikortti 15 €
Kertalippu 2 € / päivä

AJOREITTI 1
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 11:25 Uimahalli
  • 11:30 Linja-autoasema
  • 11:30 Kauppatie
  • 11:35 Pappilantie
  • 11:40 Kurentie, terveyskeskus
  • 11:45 Laiduntie

AJOREITTI 2
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 9:25 Uimahalli
  • 9:35 Rauhalankangas
  • 9:40 Jyrkkäkoskentie
  • 9:45 Helmikoti
  • 9:55 Uimahalli
  • 10:00 Linja-autoasema
  • 10:05 Kurentie, terveyskeskus

Matkasta perittävä maksu:
Kuukausikortti 15 €
Kertalippu / päivä 2 €

AJOREITTI 2
maanantai, keskiviikko ja perjantai
  • 11:50 Kurentie, terveyskeskus
  • 11:55 Linja-autoasema
  • 12:00 Uimahalli
  • 12:10 Helmikoti
  • 12:15 Jyrkkäkoskentie
  • 12:20 Rauhalankangas
  • 12:30 Uimahalli

  • KUUSAMO - TAIVALKOSKI - PUDASJÄRVI - OULU

  • PUDASJÄRVI-PÄRJÄNSUO-LIVO-PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - KALLIOSUO -AITTOJÄRVI - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - JAALANKA - PAUKKERINHARJU - PUDASJÄRVI

  • HETEKYLÄ - KIPINÄ - PUDASJÄRVI

  • JAURAKKAJÄRVI - ERVASTI - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - VUORMANTIE - PUDASJÄRVI

  • SARAJÄRVI - PÄRJÄNSUO - KIVARINTIE - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - RUOTTISENHARJU - LÄNSIRANNANTIE - PUDASJÄRVI

  • PALVELULIIKENNE PITÄJÄKERTTU KIPINÄ

  • PALVELULIIKENNE PITÄJÄKERTTU ASMUNTI

  • TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA

Merkkien selitykset:
x = auto pysähtyy tarvittaessa
I = auto ei käy paikassa
T = tarvittaessa
M – P = maanantaista perjantaihin