Heräile rauhassa ja nauti matkasta. Varhaisella vuorolla Kuusamosta Ouluun tarjoamme sinulle tuoreet päivän lehdet. Kuljettajamme vie sinut perille turvallisesti ja ammattitaidolla, tarvittaessa Oulunsalon lentoasemalle saakka.

Jos olet aamulla matkalla OYS:iin, kerro se kuljettajalle

ja hän vie sinut ovelle asti. 

Matkalippuja voit ostaa etukäteen www.matkahuolto.fi, aikataulut ja lipun osto.

                           

 

TALVIAIKATAULUT voimassa 14.8.2017 - 1.6.2018

Nevakivi Oy:n linjaliikenne kulkee Pudasjärveltä Ouluun ja Koillismaan kohteisiin Kuusamoon ja Iso-Syötteelle sekä Pudasjärven kaupungin alueella.

KUUSAMO - TAIVALKOSKI - PUDASJÄRVI - OULU - LENTOASEMA
M - P (kouluvuoden aikana)
  • 4:40 Kuusamo
  • 5:30 Taivalkoski
  • 6:30 Pudasjärvi
  • n. 7:15 Kiiminki
  • 7:50 Oulu
  • T OYS
  • T (8:15) Oulun lentoasema

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

OULU - PUDASJÄRVI - TAIVALKOSKI - KUUSAMO
M - P (kouluvuoden aikana)
  • 13:30 Oulu
  • n.13:50 Kiiminki
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:55 Taivalkoski
  • 16:45 Kuusamo

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

SYÖTE - PUDASJÄRVI - OULU
M - P (myös kesällä)
  • 7:45 Syötekylä
  • 7:50 Luontokeskus
  • 7:55 Romekievari
  • I Hotelli Isosyöte
  • 8:15 Iinattijärven th
  • 8:20 Poijula
  • 9:00 Pudasjärvi
  • n. 9:50 Kiiminki
  • 10:15 Oulu
  • T OYS

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

OULU - PUDASJÄRVI - SYÖTE
M - P (myös kesällä)
  • 14:40 Oulu
  • n.15:05 Kiiminki
  • 16:00 Pudasjärvi
  • 16:25 Poijula
  • 16:35 Linattijärven th
  • T Hotelli Isosyöte
  • 16:50 Romekievari
  • T Luontokeskus
  • 17:00 Syötekylä
  • T Hot. Pikku-Syöte

Vuorolla myös nettitarjouslippuja
www.matkahuolto.fi

PUDASJÄRVI - PÄRJÄNSUO - LIVO - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:25 Pudasjärvi
  • 7:50 Pärjänsuo
  • 8:05 Livo
  • 8:45y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - LIVO - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 13:00 Pudasjärvi
  • X Livo
  • I Pärjänsuo
  • 14:10 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - LIVO - PÄRJÄNSUO - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 15:00 yy Pudasjärvi
  • 15:05 Lakarin koulu
  • X VT20 pysäkki
  • 15:10 Hirsikampus
  • I Kirkko
  • 15:35 Livo
  • 15:50 Pärjänsuo
  • 16:15 Pudasjärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

SARAJÄRVI - PÄRJÄNSUO - KIVARINTIE - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:50 Sarajärvi
  • 8:05 Rytinkisalmi
  • x Pärjänsuo
  • 8:55y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00
Jatkoyhteydet Sarajärven alueella taksi Piipponen puh. 0400 244195.

PUDASJÄRVI - KIVARINTIE - PÄRJÄNSUO - SARAJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 15:00 yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:10 Lakarin koulu
  • x Pärjänsuo
  • 15:40 Rytinkinsalmi
  • 15:55 Sarajärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30
Jatkoyhteydet Sarajärven alueella taksi Piipponen puh. 0400 244195.

PUDASJÄRVI - KIVARINTIE - YLI-LIVO - PUDASJÄRVI
M-P (KOULUPÄIVISIN)
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Lakarin koulu
  • 13:10 Hirsikampus
  • X Rissanen
  • X Kivarintie
  • X Pärjänsuo
  • X Yli-Livo
  • X Pärjänsuon koulu
  • X Kivarintie
  • 14:30 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - HETEKYLÄ - KIPINÄ - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:15 Pudasjärvi
  • 7:45 Keinäsperän th.
  • 8:00 Hetekylä
  • 8:15 Hetekylän th.
  • 8:20 Kipinä
  • 8:35 Taipaleenharju
  • X Hirsikampus
  • 8:50y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - HETEKYLÄ
M - P (koulupäivisin)
  • 15:00y Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:25 Kaitaoja
  • 15:35 Hetekylä

y = yhteys Oulusta klo 13:30

PUHOS - ERVASTI - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:35 Puhos
  • 7:50 Siivikko
  • 8:10 Ervasti
  • 8:20 Hirvaskoski
  • 8:45y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - ERVASTI - PUHOS
M - P (koulupäivisin)
  • 15:00yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:10 Lakarin koulu
  • 15:25 Hirvaskoski
  • 15:35 Ervasti
  • 15:45 Siivikko
  • 16:00 Puhos

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

PUDASJÄRVI - HIRVASKOSKI - ERVASTI
To - P (koulupäivisin)
  • 12:05 Pudasjärvi
  • 12:30 Hirvaskosken koulu
  • 12:45 Ervastin kauppa
  • 13:10 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - JAALANKA - PAUKKERINHARJU - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:35 Pudasjärvi
  • X Ruottisenharju
  • 8:05 Jaalanka
  • 8:10 Paukkerinharju
  • 8:25 Parkkila
  • 8:45 Lakarin koulu
  • 8:55y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI – PARKKILA - HONKAVAARA
M - P (koulupäivisin)
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Hirsikampus
  • 13:10 Lakarin koulu
  • X Parkkila
  • X Paukkerinharju
  • X Honkavaara

PUDASJÄRVI - PARKKILA - JAALANKA - PUDASJÄRVI
M-P (KOULUPÄIVISIN)
  • 15:00yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:10 Lakarin koulu
  • X Parkkila
  • 15:40 Paukkerinharju
  • 16:15 Pudasjärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

PUDASJÄRVI - ALA-SIURUA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 6:55 Pudasjärvi
  • 7:40 Kalliosuo th
  • 7:55 Kalliosuo
  • 8:05 Körkönniemen th
  • X Aittojärven koulu
  • X Hirsikampus
  • 8:45y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - ALA-SIURUA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Hirsikampus
  • X Kyngäs
  • X Aittojärvi
  • X Ritvan th
  • 14:00 Kalliosuo
  • X Aittojärvi
  • 14:45 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - ALA-SIURUA - PUDASJÄRVI
M-P (KOULUPÄIVISIN)
  • 15:00yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:10 Lakarin koulu
  • X Kyngäs
  • X Aittojärvi
  • X Ritvan th
  • X Kalliosuo
  • X Aittojärvi
  • 16:45 Pudasjärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

PUDASJÄRVI - RUOTTISENHARJU - LÄNSIRANTA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 7:40 Pudasjärvi
  • X Ruottisenharju
  • 8:15 Länsiranta
  • X Pirinranta
  • 8:55y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - JONGUNTIE - LÄNSIRANTA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 13:00 Pudasjärvi
  • 13:05 Lakarin koulu
  • 13:10 Hirsikampus
  • X Jonguntie
  • X Länsiranta
  • X Ruottisenharju
  • 14:30 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - MÄNTYNIEMEN TH - LÄNSIRANTA - PUDASJÄRVI
M-P (KOULUPÄIVISIN)
  • 15:00yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • 15:10 Lakarin koulu
  • X Mäntyniemen th
  • X Ruottisenharju
  • X Länsiranta
  • X Jonguntie
  • 16:20 Pudasjärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

Pudasjärvi - Vuormantie - Mäntyniemen th - Pudasjärvi
M - P (koulupäivisin)
  • 7:40 Pudasjärvi
  • 8:00 Vuorma
  • 8:05 Kollajanniemi
  • 8:13 Petäjäkangas
  • 8:25 Hilturanta
  • 8:30 Hirsikampus
  • 8:35 Mäntyniemen th
  • 8:50 Hirsikampus
  • 8:55y Pudasjärvi

y = yhteys Ouluun klo 9:00

PUDASJÄRVI - VUORMA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 13:15 Pudasjärvi
  • 13:20 Hirsikampus
  • I Pirinranta
  • x Hilturanta
  • X Vuormantie
  • 14:20 Pudasjärvi

PUDASJÄRVI - JONGUNTIE - VUORMA - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 15:00yy Pudasjärvi
  • 15:05 Hirsikampus
  • X Pirinranta
  • X Hilturanta
  • X Vuormantie
  • 15:50 Pudasjärvi

yy = yhteys Oulusta klo 13:30

PUDASJÄRVI - MÄNTYNIEMEN TH - TAIPALEENHARJU - PUDASJÄRVI
M - P (koulupäivisin)
  • 13:00 Pudasjärvi linja-autoasema
  • 13:05 Lakarin koulu
  • 13:10 Hirsikampus
  • T Mäntyniemen th
  • 13:33 Taipaleenharju
  • X Kärenperä
  • 14:00 Pudasjärvi

PITÄJÄKERTTU | PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ - PUDASJÄRVI
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • I Terveyskeskus
  • 9:20 Kollajanniemi
  • 9:40 Seiteri
  • 9:50 Kipinä
  • 10:00 Riepulantie
  • 10:15 Syväojantie
  • 10:20 Hetekylän th.
  • 10:40 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parillisten viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PITÄJÄKERTTU | PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ - PUDASJÄRVI
Parillisina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Kollajanniemi
  • 15:40 Seiteri
  • 15:50 Kipinä
  • T Riepulantie
  • 16:05 Syväojantie
  • 16:10 Hetekylän th.
  • 16:25 Pudasjärvi

Reitti ajetaan parillisten viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PITÄJÄNKERTTU | PUDASJÄRVI - ASMUNTI - IKOSENNIEMI - PUDASJÄRVI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 9:00 Pudasjärvi
  • 9:15 Sarakylän th.
  • 9:40 Asmuntijoentie
  • X Saukkomaa
  • 10:00 Liekokylä
  • 10:20 Virtala
  • 10:25 Valkola
  • 10:30 Ikosenniemi
  • 10:35 Ritvan th
  • 10:45 Aittojärvi
  • 10:55 Ypykkäjärvi
  • 11:15 Pudasjärvi
  • T Terveyskeskus

Reitti ajetaan parittomien viikkojen torstaina. Matkasta peritään linja-autotaksan mukainen maksu.

PITÄJÄNKERTTU | PUDASJÄRVI - IKOSENNIEMI - ASMUNTI - PUDASJÄRVI
Parittomina viikkoina torstaisin
  • 15:00 Pudasjärvi
  • 15:01 Terveyskeskus
  • 15:20 Ypykkäjärvi
  • 15:30 Aittojärvi
  • 15:40 Ritvan th
  • 15:45 Ikosenniemi
  • X Valkola
  • X Virtala
  • 16:15 Liekokylä
  • X Saukkomaa
  • 16:35 Asmuntijoentie
  • X Sarakylän th.
  • 17:10 Pudasjärvi

TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA I AJOREITTI 1
MAANANTAI, KESKIVIIKKO, PERJANTAI
  • 9:10 Laiduntie
  • 9:15 Kurentie terv.kesk
  • 9:17 Pappilantie
  • 9:20 Kauppatie
  • 9:20 Linja-autoasema
  • 9:25 Uimahalli

Matkasta perittävä maksu: kuukausikortti 15 €
kertalippu / päivä 2 €

TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA I AJOREITTI 1
MAANANTAI, KESKIVIIKKO, PERJANTAI
  • 11:25 Uimahalli
  • 11:30 Linja-autoasema
  • 11:30 Kauppatie
  • 11:35 Pappilantie
  • 11:40 Kurentie terv.kesk
  • 11:45 Laiduntie

TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA I AJOREITTI 2
MAANANTAI, KESKIVIIKKO, PERJANTAI
  • 9:25 Uimahalli
  • 9:35 Rauhalankangas
  • 9:40 Jyrkkäkoskentie
  • 9:45 Helmikoti
  • 9:55 Uimahalli
  • 10:00 Linja-autoasema
  • 10.05 Kurentie terv.kesk

Matkasta perittävä maksu: kuukausikortti 15 €
kertalippu / päivä 2 €

TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA I AJOREITTI 2
MAANANTAI, KESKIVIIKKO, PERJANTAI
  • 11:50 Kurentie terv.kesk
  • 11:55 Linja-autoasema
  • 12:00 Uimahalli
  • 12:10 Helmikoti
  • 12:15 Jyrkkäkoskentie
  • 12:20 Rauhalankangas
  • 12:30 Uimahalli

  • KUUSAMO - TAIVALKOSKI - PUDASJÄRVI - OULU - LENTOASEMA

  • SYÖTE - PUDASJÄRVI - OULU

  • LIVO - PÄRJÄNSUO - SARAJÄRVI SUUNTA

  • HETEKYLÄ - KIPINÄ SUUNTA

  • PUHOS - ERVASTI - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - ERVASTI - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - JAALANKA - PAUKKERINHARJU - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - AITTOJÄRVI - ALA-SIURUA - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - LÄNSIRANTA - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - VUORMA - MÄNTYNIEMEN TH - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - PIRINRANTA - VUORMA - PUDASJÄRVI

  • PUDASJÄRVI - TAIPALEENHARJU - PUDASJÄRVI

  • PITÄJÄKERTTU | PUDASJÄRVI - KOLLAJANIEMI - KIPINÄ

  • PITÄJÄNKERTTU | PUDASJÄRVI - ASMUNTI - IKOSENNIEMI

  • TAAJAMA- JA LÄHIALUEEN PALVELUBUSSI OIVA

Merkkien selitykset:
x = auto pysähtyy tarvittaessa
I = auto ei käy paikassa
T = tarvittaessa
M – P = maanantaista perjantaihin